שאלה:
כיצד לקבוע תוכנת ברירת מחדל שתריץ קובץ מסוג מסוים? למשל, ברצוני שתוכנת media player תיפתח כאשר אני מקליק על קובץ mp3.

תשובה:
יש לשנות את ה- File Association. לצורך כך, נלחץ קליק ימני על הקובץ הרלוונטי ונבחר במאפיינים > ב "פתח באמצעות" נלחץ על כפתור "שנה" > נבחר את התוכנה הרצויה מתוך הרשימה ונסמן v מתחת על מנת לקבוע שייכות תמידית של סוג הקובץ לתוכנה. אם התוכנה הרצויה אינה מופיע ברשימה, יש לחפש את קובץ ההרצה, שבדרך כלל נמצא תחת הספרייה הרלוונטית בספריית התוכנות "Program Files" בכונן המערכת (בדרך כלל כונן c). 
לעתים, תלוי בתוכנה הספציפית, ניתן לשנות זאת על באמצעות ממשק התוכנה עצמו, כמו למשל ב Windows Media Player. במקרה זה נלחץ בתפריט על כלים > אפשרויות > סוגי קבצים.

שאלה:
כאשר אני מנגן סרט, לא רואים כלום על המסך. מה עושים?

תשובה:
הסיבה השכיחה ביותר לבעיה זו, טמונה בכך שלא מותקנים קודקים מתאימים. על-מנת להתקין קודקים, אמליץ על חבילת הקודקים K-Lite להורדה חינם שנמצאת בדף התוכנת, תחת קטגוריית "תוכנות ועזרי מולטימדיה".

שאלה:
קניתי מסך חדש ושיניתי את הגדרות הרזולוציה המתאימות בכרטיס המסך. הבעיה היא, שכעת רואים את הטקסט בגודל קטם מאוד, למרות שהמסך גדול יותר. כיצד ניתן להגדיל את הטקסט מבלי לפגוע באיכות התמונה?

תשובה:
זו תופעה מוכרת והאבסורד הוא בכך שמצב התצוגה מוגבל מאוד מבחינת תאימות למסכים גדולים, התומכים ברזולוציות גבוהות. הפתרונות האפשריים הם: להגדיל את מספר ה DPI באמצעות קליק ימני על רקע "שולחן העבודה" > מאפייני תצוגה > הגדרות > מתקדם > כללי > הגדרות DPI. כאן נוכל לשנות את מספר ה- DPI ל- 120 במקום 96. פתרון נוסף הוא שינוי גודל הפונטים בלבד באמצעות קליק ימני על רקע "שולחן העבודה" > מאפייני תצוגה > מראה > תחת "גודל גופן" ניתן לשנות לפונטים גדולים יותר.

שאלה:
בזמן אתחול המחשב עולות כל מיני תוכנות מיותרות שמאטות את המחשב ומציקות, באופן אוטומטי. איך אפשר לבטל את עליית?

תשובה:
קיימות מספר דרכים, כאשר האפשרות הקלסית ביותר היא להיכנס להגדרות האתחול כך: התחל > הפעלה > יש לרשום "msconfig"  > אתחול > יש להוריד את הסימונים הרלוונטיים מרשימת התוכנות שעולות. ניתן לבצע זאת גם באמצעות התוכנה Autorun של Microsoft (ניתנת להורדה בדף התוכנות), זוהי תוכנה הניגשת למקומות רגישים, ולכן, חשוב להימנע משימוש לא מקצועי בתוכנה זו. עם זאת, הפתרון האהוב עליי לביטול התוכנות שעולות אוטומטי, הינו תוכנת Ccleaner, שניתנת להורדה גם כן בדף התוכנות, ובו תמצאו הסבר לפונקציות השונות בה.

 

שאלה:
יש לי במחשב 4GB RAM. במאפיינים ב"מחשב שלי", רואים רק 3.2GB מדוע ? הוינדוס שלי הוא XP.

תשובה:
מערכת הפעלה Windows XP 32 bit , תומכת בדרך כלל* באופן מלא, רק עד 3.25GB, לכן לא רואים את כל ה 4GB.

*יתכן ובקונפיגורציות שונות נמצא הבדלים בכמות הזיכרון הניתן לשימוש על ידי ווינדוס. הבדלים אלו נובעים לרוב ממשאבים המוקצים לכרטיס המסך ולהתקנים אחרים. מכך נובע שכמות הזיכרון תהיה שונה בין מחשב אחד לאחר, אף על פי שלשניהם נפח הזיכרון זהה בן 4GB וכרטיס מסך נפרד וייעודי. קיימות שיטות לגרום למערכת ההפעלה, להציג ולהשתמש בכמות גדולה יותר של זיכרון, אך לרוב, שיטות אלו אינן מומלצות ועלולות להביא לקריסת המערכת.