נתחיל בחידה- מה ההבדל בין:
google apps / google apps for business / google apps for work / g suite

google g suite

תשובה:
מדובר באותו מוצר, או למעשה חבילת מוצרים של גוגל, שבמשך השנים קיבלה שמות קצת שונים וכעת מקבלת מיתוג חדש עם שם קצת יותר מייצג ויותר מקורי ומספר שכלולים ותוספות.

חבילת המוצרים G Suite נותנת מגוון פתרונות לעבודה בארגון, בשיתוף פעולה ובהרמוניה, עם מתן שירות טלפוני של 24 שעות ביממה ו 7 ימים בשבוע.

החבילה כוללת את:
Gmail – כמעט אותו המוצר כמו הג'ימייל החינמי המנהל את תיבות הדואר שלכם, אך עם הכתובות העסקיות (שמות מתחם – domain) שלכם, לדוגמה: Yossi@Domain.com ובנפח אחסון גדול יותר, של 30GB.

Team Drive – גרסה משודרגת ל Google Drive שירות האחסון ושיתוף קבצים של גוגל, המאפשר העלאת סוגי קבצים שונים לענן (שרת אחסון מרוחק) ויכולת לשתף בין משתמשים שונים ברמת הרשאות מותאמת ויכולת גישה בכל מכשיר ובכל מקום.
בגרסת ה Team Drive ניתן לשתף ולשלוט יותר בתכנים המשותפים.

Google Docs, Sheets, Slides and Forms – סוג של חבילת אופיס (כמו word, excel ו powerpoint) וובית, כלומר ניתן לגשת לקבצים באמצעות האינטרנט, מכל מקום ומכול מכשיר ולעבוד בשיתוף פעולה עם משתתפים רבים.
לדוגמה – ניתן לראות אילו משתמשים מחוברים ועובדים כעת על המסמך, את השינויים שכל משתמש ביצע ועוד אפשרויות נוספות.
כמו כן, לא צריך יותר ללחוץ על "שמור" והמערכת מאפשרת ניהול גרסאות (כלומר, אם בטעות מחקנו משהו ושמנו לב רק יותר מאוחר – ניתן יהיה לחזור לגרסה קודמת המכילה את החומר שאבד).
יודע לקרוא קבצים מפורמטים שונים (כמו doc או xls של MS Office)

Google Calendar – יומן/לוח שנה המאפשר שיתוף יומנים בין העובדים ברמת הרשאות מותאמת אישית וסנכרון למכשירים השונים.
אפשרות לקבלת תצוגה יחידה למספר יומנים של עובדים שונים, לקבלת הזמן הפנוי לכולם.
ניתן לסנכרן לתוכנת Microsoft Outlook.

Google Hangouts – כלי לשיחה בין העובדים באמצעות – צ'אט, אודיו או שיחת אודיו.
ניתן ליצור שיחות וידאו משותפות עד 15 משתתפים.

גוגל מצהירה כי הגרסאות החדשות של המוצרים, ישתמשו בטכנולוגיה חדשה וחכמה יותר שתנחש ותציע את הצעד הבא שלכם – כמו בחירת הקובץ המתאים, על פי השימוש הקודם וקביעת פגישה במועד ובחדר זמין, על פי העדפות המוזמנים.

קשה להתעלם מהחבילה של החברה המתחרה (אשר מובילה ושולטת בשוק הזה) שהיא כמובן Office 365 מבית Microsoft.

בראייה אישית – גוגל אמנם מציעים מגוון שירותים מעולים, אך לדעתי יהיה לה קשה להתחרות, כל עוד לא תפתח מוצר  offline, כמו ה Microsoft Outlook שמאפשר הצגה נוחה של הדואר, יומן, אנשי הקשר במסך אחד – כאשר ניתן יהיה למיין באופן פשוט על פי – נמענים, תאריכים ושדות אחרים.

עם זאת, יש לציין שגוגל מציע כלי לסנכרון מול תוכנת outlook:
Google Apps Sync for Microsoft Outlook.